TŘÍDÍME VE ŠKOLE
Soutěž o „NEJNESMYSLNĚJŠÍ OBAL“

Liberecký kraj pro vás připravil soutěž, ve které jde především o schopnost se pozorně dívat kolem sebe, pojmenovat co vidím a přemýšlet, co znamená předcházení vzniku odpadů.

Cílem soutěže je propojit předcházení vzniku odpadů, prohloubit znalosti o třídění a recyklaci a posílit ohleduplnost k životnímu prostředí.

Najděte svého favorita a nominujte jej do soutěže!

Žákům školy nebo vybrané třídy bude zadán úkol pozorně se dívat kolem sebe a najít obal, který si zaslouží název nesmyslný. To znamená obal, který takřka postrádá svůj smysl již ve svém počátku. Obal, jehož jednorázové použití je až zarážející. Obal, který je zbytečný a navíc se musí zlikvidovat, protože nejde recyklovat Ze všech došlých námětů pak bude vybrán ten „nejnesmyslnější“.

Doporučený postup je předat žákům informaci, aby se individuálně pokusili vyfotit na svých cestách zajímavé náměty. Po návratu do školy fotografie návrhů zhodnotit a vybrat svého favorita, kterého jako škola nominujete do soutěže. Svoji úvahu a závěry popsat v průvodním dopise, nebo prezentaci.

V průběhu prázdnin by se mohlo podařit pár pěkných úlovků. Těšíme se!

Vyhlašovatelem projektu je Liberecký kraj

Jméno:
Heslo:

© 2009 - 2019 ENVICON s.r.o. Všechna práva vyhrazena.